Vieglatlēte Diāna Krūmiņa: “Dūņas palīdz manām locītavām”

28.04.2023

Dūņas palīdz manām locītavām!

Paravieglatlēte, šķēpmetēja Diāna Krūmiņa zina, ka profesionālais sports atstāj iespaidu uz veselību, tāpēc Diāna priecājas, ka dūņu procedūras viņai palīdz tikt galā ar locītavu problēmām. “Tomēr, kad medaļa tiek izcīnīta un skan Latvijas himna, atkal aizmirstas visas sāpes un pūles, ko šis sasniegums ir prasījis.”

Šurp braucu pēc miera

“Esmu “Jaunķemeros” pastāvīga viešņa. Mana māsa Daiga ratiņkrēslā ir jau vairāk kā 20 gadus. Kad vēl pirms liktenīgās avārijas spēju staigāt pati, vedu šurp Daigu uz rehabilitāciju kā viņas asistente, bet jau daudzus gadus pati esmu ratiņkrēslā un  vairākkārt šeit izbaudījusi rehabiliācijas sniegtās iespējas.

Man kā sportistei rehabilitācija dod papildus enerģiju gatavoties nākošajām sacensībām. Nepavisam nav jābūt slimam, lai būtu iemesls izmantot rehabilitācijas pakalpojumus! Tāda atpūta nāktu par labu ikvienam, kurš jūt, ka enerģijas baterijas izlādējušās, ka prasās sevi sakārtot. Es uz “Jaunķemeriem” braucu pēc sava miera, enerģijas, baudu šeit broma vannas, dūņu procedūras, magnētterapiju, ultraskaņas terapiju, masāžu, slinga terapiju…Līdz šim vienmēr teicu, ka nekad negribētu dūņu procedūras, bet bija laiks, kad man to tiešām vajadzēja, jo sākās nelielas problēmas ar locītavām. Tā ir mana darba trauma, jo no pirmdienas līdz piektdienai līdz šim vienmēr ir bijuši 13 treniņi, bet sestdienās vēl 40 minūšu gara spēle ratiņbasketbolā. Toties ar prieku secinu – no dūņu procedūrām tiešām kļūst labāk! Siltums nomierina un ja vēl piedomāju klāt, ka droši vien siltumā sadeg arī liekie tauki, tad ir pavisam labi. Dūņu procedūru efektu jūtu jau uzreiz – lai arī locītavas vēl mazliet sāp, vairs nav tik traki kā bija iepriekš.

Sava fizioterapeite

Ar mani “Jaunķemeros” daudz strādā arī fizioterapeite Iveta, kuru es, jokodama saucu par mazohisti, jo fizioterapijā jāstrādā ir ĻOTI! Iveta prot atrast tos sāpīgos punktus muskuļos, uz kuriem uzspiežot, birst asaras, bet ir vērts paciesties, lai pēc tam ikdienā būtu vieglāk kustēties.

Pirms svarīgām sacensībām rehabilitācijas kursu parasti neiesaka, jo tad ķermenis pārlieku atslābinās un viss darbs, ko esi ieguldījis gatavojoties startam, ir vējā. Tāpēc rehabilitāciju cenšos plānot pēc sacensībām, tad arī te var visas mazās traumiņas sadziedēt.

Dažkārt, rehabilitācijas centrā braucot liftā, citi klienti tā piesardzīgi mani uzrunā, jautājot: “Vai jūs gadījumā esat tā meitene, kas met šķēpu?” Domāju, ka visi mūsu paralimpieši lieliski pierāda, ka nevjag čīkstēt arī tad, ja šodien sāp kāja vai roka. Ar darbu un ticību saviem spēkiem var paveikt ļoti daudz!”

PERSONĪGI & ĪSI. MANS LAIKS “JAUNĶEMEROS”
  • Mīļākā procedūra: Masāža un arī treniņi trenažieru zālē, kas notiek ik dienu, jo sportisti nekad nedrīkst palaisties slinkumā – ķermenis jāuztura labā formā!
  • Gardākais ēdiens ēdnīcā: Magoņmaizīte ar šokolādi;
  • Brīvajā laikā vakaros: Dodos pie jūras paelpot svaigu gaisu un tad ir tāds nogurums, ka atgriežoties nedaudz palasu savas grāmatas (es studēju psiholoģiju) vai paskatos kādu filmu Netflix;