Žurnāliste Aiva Kalve: “Šeit veselību atguva mans vectēvs, tēvs un tagad arī es”
Aiva Kalve ir žurnāliste un jau vairākus gadus arī rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” regulāra apmeklētāja. Līdz šim viņa vismaz reizi gadā šurp brauca, lai baudītu programmu “Sulu maģija”, bet šogad pirmo reizi, kā pati saka, ir “īstā rehabilitācijā”, atgūstot spēkus pēc pārslimota COVID-19.
“Jaunķemeri” manās bērnības atmiņās
“Jaunķemeru” vārds man nav svešs kopš bērnības, jo vectēvs savulaik bija īsts sanatoriju fans, brauca gan uz Ķemeriem, gan Jaunķemeriem, gan ārpus Latvijas, vienmēr mums sūtīja fotogrāfijas, kurās bija redzams kādā zīmīgā vietā ar sanatorijas nosaukumu fonā. Kad “Jaunķemeru” ēka nupat bija uzbūvēta, uz šejieni atveseļoties pēc pārciestā infarkta brauca arī mans tētis. Un mēs savukārt braucām viņu apciemot, skatīties, kā tajos “Jaunķemeros” viss notiek, kā šeit izskatās. Bērnības atmiņās palikusi šī lielā, vērienīgā, skaistā ēka kaut kur meža vidū. Un jūra tik tuvu!
“Sulu maģija” deva spārnus nākamajam pusgadam
Nu jau vairākus gadus pati esmu bijusi cītīga programmas “Sulu maģija” apmeklētāja. Tolaik sulu kūres bija modes lieta, bet es biju tajā vecumā, kad cilvēkam svarīgi sekot līdzi tendencēm. Sākumā braucu uz trīs dienu programmu, bet drīz vien sapratu, ka ar to ir par maz un turpmāk izmantoju piedāvājumu 5 dienām. Šāda veida atpūta man deva enerģiju un spārnus vismaz nākamajam pusgadam. Turklāt esmu uzticīga “Jaunķemeru” zīmolam, jo zinu, ka reklāma tautā iet “no mutes mutē”, stāstot par to, cik šeit ir labas procedūras, cik labas dūņas, ka var tikt arī uz konsultācijām pie speciālistiem, pie kuriem citās ārstniecības iestādēs nākas gaidīt ļoti garās rindās. Patīk, ka programma “Sulu maģija” piedāvā iespēju klausīties speciālistu lekcijas un tieši “Jaunķemeros” es pirms 12 gadiem iemācījos pareizi nūjot.
Taču tad nāca pandēmija, kas izjauca manu ikgadējo tradīciju braukt uz sulu kūrēm. Arī es saslimu ar slaveno vīrusu un, lai gan slimoju viegli, sekas palika – muguras sāpes, miega traucējumi… Tā nu šajā reizē “Jaunķemeros” esmu rehabilitācijas programmā pacientiem pēc pārslimota Covid-19. Rehabilitologs sacīja, ka tā mēdz būt – tie, kuri slimo viegli, pēc tam vairāk izjūt vīrusa atstātās sekas. Jau pirmajā dienā ar ārstu pārrunājām visu svarīgāko par manu veselību, pasūdzējos par savu muguru, pastāstīju, ka labā roka bieži sāp, sprandu savelk un, ņemot vērā šīs sūdzības, tika izveidots tieši man paredzēts rehabilitācijas plāns. Tā kā “Jaunķemeros” neesmu pirmo reizi, zināju, ka noteikti vēlēšos savu programmu papildināt ar dūņu procedūrām, ar zemūdens masāžu. Šīs procedūras ārsts atļāva un ar tām varēju programmu papildināt.
Daudzi priekšroku atpūtai “Jaunķemeros” dod tieši vasaras sezonā, bet, manuprāt, ziemas sezonā šai vietai piemīt īpašs šarms. Nupat iepazinos ar kādu kundzi no Engures un iemācīju viņai, kā var taisīt sniega eņģeļus kupenās tepat “Jaunķemeru” parkā. žurnāliste Aiva Kalve
Impulss turpināt dzīvot veselīgi
Esmu pavadījusi rehabilitācijā 10 enerģiskas un dinamiskas dienas. Procedūru un nodarbību bija patiešām daudz, bet tas rada patīkamu stresu, jo domas ir aizņemtas tikai un vienīgi ar sevi. Izslēdzu mobilo telefonu un ļāvos pilnīgam restartam. Manuprāt, šobrīd “Jaunķemeri” piedāvā mūsdienās ļoti ekskluzīvu lietu – iespēju atprātoties, tas ir – nedomāt, atbrīvot domas, prātu, izvēdināt galvu. Vērtīgākais, ko paņemšu sev līdzi, ir impulss turpināt dzīvot veselīgi. Uzņemot 2000 kcal dienā nozīmē, ka badā neesi, bet vakaros var itin labi iztikt bez bulciņām, riekstiņiem, našķiem un vīna. Savukārt katru rītu atrast vismaz 15 minūtes vingrošanai arī nav nekas nereāls, jo telefona skrollēšanai tāpat patērējam krietni vairāk laika.
Zinu, ka daudzi priekšroku atpūtai “Jaunķemeros” dod tieši vasaras sezonā, bet, manuprāt, ziemas sezonā šai vietai piemīt īpašs šarms, ir vēl klusāk, mierīgāk. Es, piemēram, iepazinos ar kādu kundzi no Engures un iemācīju viņai, kā var taisīt sniega eņģeļus kupenās tepat “Jaunķemeru” parkā.