Raidījumu vadītājas Agneses Drunkas pieredze
LAIKS SEV “JAUNĶEMEROS” – DAUDZAS PIRMĀS PIEREDZES
“Šī bija jaunas pieredzes piepildīta diena,” par rehabilitācijas centrā pavadīto laiku saka TV un radio raidījumu vadītāja Agnese Drunka. Ja no rīta mērķis bijis veltīt laiku sev, restartēt prātu un ķermeni, tad vakarā mājās Agnese atgriezās gan patīkami nogurusi, gan iespaidiem pilna – nav jābrauc pāri robežām, ja tepat ir tik daudz ko izbaudīt pirmo reizi dzīvē.
Agneses dienas plāns *
9.00 Brokastis**
9.30 Konsultācija pie ārsta neirologa
10.00 Fizioterapeita konsultācija
10.30 Zemūdens masāža
11.00 Dūņu aplikācijas, sērūdeņraža vanna, klasiskā masāža
12.30 Pusdienas
13.00 Reitterapija
14.00 Slinga terapija
14.30 Launags
15.00 Nūjošana
16.30 Ājūrvēdas masāža
17.00 Vakariņas
* Šādu dienas plānu Agnesei individuāli izveidoja ārsts, vadoties pēc viņas vēlmēm un veselības stāvokļa. Tas netiek piedāvāts kā gatava programma, bet ikvienam ir iespēja savu dienu “Jaunķemeros” saplānot tā, lai varētu izbaudīt visu, ko vēlas un ko pieļauj veselības stāvoklis.
** Agnese ieturēja maltītes pēc uztura speciālistu izstrādātas mazkaloriju ēdienkartes, ko parasti bauda programmas “Sulu maģija” dalībnieki.
Brokastu laiks
“Šurp braucot domāju par to, cik svarīgi šai aizņemtajā laikā atrast laiku, ko veltīt sev. Pretējā gadījumā sākas stāsts par pustukšas glāzes nepārtrauktu turēšanu rokā – dienu divas to varam izturēt, bet mēnesi vai ilgāk – vairs nē. Tad vajag visu nolikt malā un atpūsties – ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Baudot brokastīs sojas pienā gatavotu ābolu uzputeni un kafijas vietā veselības šotiņu no burkānu, citronu sulas ar kurkumu, ingveru un pipariem, vēl nenojaušu, ka, pavadot dienu “Jaunķemeros”, priecāšos te redzēt arī brīnišķīgus pārus, kuri mācējuši atrast šo laiku sev, lai kopā atpūstos un pēc tam būtu spēks dzīvot un strādāt tālāk ar pilnu jaudu.”
Konsultācija pie ārsta
“Mani iztaujā par veselības stāvokli, alerģijām. Tā kā nekādu nopietnu diagnožu man nav, procedūras varēšu baudīt, bet brīdī, kad man izmēra asinsspiedienu, pārņēma bažas, vai ar to šī diena nebeigsies. Asinsspiediens paaugstināts. Zinu, ka tad, kad mazliet uztraucos, tā mēdz notikt un daktere mani mierina, sakot, ka arī viņai ir tā sauktais “baltā halāta sindroms”, kad uztraukums ārsta kabinetā, liek asinīm riņķot straujāk. Vēl mazliet nogaidām, tad asinsspiedienu izmēra vēlreiz un par laimi – viss kārtībā.”
Pie fizioterapeita
“Konsultācijā fizioterapeite aprēķināja gan manu ķermeņa masas indeksu, gan svēra, gan mērīja. Pēdējos gados vienmēr rakstīju vienu ciparu, cik centimetru gara pēc savām domām esmu. Uzzināju, ka ka patiesībā esmu par 1 cm īsāka nekā domāju. Fizioterapeite norādīja uz mana ķermeņa vājajiem punktiem un sniedza padomus, kā sevi turēt labā formā.”
Attēls
Zemūdens masāžā gluži kā Ventas rumbā vasarā
“Nebeidzu sajūsmināties, cik brīnišķīga bija kundze, kas sniedza zemūdens masāžu! Neko tādu līdz šim nebiju baudījusi. Sajūtas masāžas noslēgumā atsauca atmiņā vasaru Ventas rumbā Kuldīgā, kad iegremdējies upes ūdenī un ļauj ūdenim sev krist virsū. Sākumā kut, tad ir sāpīgi,pēc tam – ļoti patīkami. Man pēc vakardienas treniņa mazliet sāpēja sēžas muskuļi un masiere rūpīgāk piestrādāja pie problēmzonas ar ūdens strūklu, lai šos muskuļus izmasētu un atslābinātu vēl labāk. Kad tika izņemts vannas aizbaznis un ūdens tecēja prom, bija žēl, ka procedūra tik ātri galā.”
Attēls
No dūņām – sērūdeņraža vannā, pēc tam – uz masāžu
“Viens spainis dūņu uz kušetes– žvarkst! Otrs spainis – žvarkst! Skatos un domāju, nez vai spēšu saņemties dūņās iegulties. Tagad zinu, ka tas ir tā vērts. Kādā brīdī, protams, kļūst karsti, sajūtas gandrīz kā karstajā jogā, kad šķiet – vairs nevaru. Paldies kundzei, kura sniedza procedūru un nāca laiku pa laikam man noslaucīt sviedrus no pieres. Nogulēt 40 grādu karstās dūņās nav joka lieta bet pēc 15 minūtēm pametu savu dūņu gultu un kāpu sērūdeņraža vannā. Kad pēc procedūras noskalojos dušā, jutu kā ķermenis viegli kņud, it kā to durstītu ar adatiņām. Pēc šīs procedūras neiesaka smērēties ar krēmiem vai mazgāties ar ziepēm, bet tikai noskaloties ar ūdeni, lai efekts saglabājas ilgāku laiku.
Mani pozitīvi pārsteidza tas, ka rehabilitācijas centrā visi ir kopā – gan jauni, gan veci, gan tie, kuri ieradušies attīrīt ķermeni, gan tie, kuri atlabst pēc nopietnām veselības problēmām. Kādā brīdī pat sajutos neērti, ka šeit esmu, lai vienkārši atpūstos, bet tā tas bija līdz brīdim, kad manai mugurai masierīte ķērās klāt… Tiekot līdz maniem saspringtajiem pleciem, viņa nopūtās: “Šeit gan netieku klāt!”. Jā, mugura un pleci ir mana problemātiskā zona un vīrusa pandēmijas dēļ uz masāžu neesmu sen bijusi. Taču masāža man ir svarīga, lai ķermenis normāli funkcionētu.”
Pusdienas. Sasildīties no iekšpuses
“Izgaršoju arī to, kādas maltītes “Jaunķemeros” bauda programmas “Sulu maģija” dalībnieki, kas izvēlas mazkaloriju uzturu. Pusdienu piedāvājumā – veģetāra biešu zupa. Jauki, ka uz pusdienu galda pieejams ingvers, kurkuma un arī klijas, ar kurām pats var bagātināt vai iebiezināt savu ēdienu. Papildināju savu zupiņu ar kurkumu, lai tā būtu mazliet pikantāka un tā patīkami izsildītu ķermeni no iekšpuses.”
Slinga terapija
“Šī terapija mani pārsteidza visvairāk. Tā ilga 30 minūtes, bet šķita, ka laiks paskrēja ātrāk. Fizioterapeite tik labi izstiepa gan mana kakla, gan plecu, gan muguras muskuļus. Kad esi elastīgajās iekarēs pacelts gaisā, muskuļi atbrīvojas un kādā brīdī šķiet, ka pazaudē sevi laikā un telpā, vairs nesaproti – vai tu esi tas, kas pacelts gaisā, vai kušete ir nolaista zemāk. Vienīgais, ko gribas – lai tas nebeidzas. Šķiet, es vienā brīdī pat iemigu.”
Attēls
Launags. Spēks otrajam cēlienam
“Glāze svaigi spiestu sulu kokteiļa no bietēm, burkāniem, āboliem, apelsīna bija tieši tas, kas vajadzīgs, lai man atkal būtu enerģija turpināt dienu.”
Par nūjošanu vairs nesmīnēšu
“Teikšu atklāti, līdz šim man vienmēr licies, ka nūjot ir smieklīgi, bet, kad pēc nodarbības atgriezos savā numuriņā, secināju – mugura slapja nosvīdusi! Nūjot devāmies grupā kopā ar dažāda vecuma un pieredzes cilvēkiem. Par laimi bija arī tādi kā es, kas nūjoja pirmo reizi. Varu teikt, ka ar vienu treniņu noteikti ir par maz. Ja plānojat atpūtu “Jaunķemeros” uz vairākām dienām, iesaku neizlaist nūjošanas nodarbības, lai uzkrātu pieredzi un pēc tam varētu to turpināt darīt mājās. Turklāt – darīt pareizi.”
Attēls
Ājurvēdas masāža patīkamam dienas noslēgumam
“Tik labi, ka man jau ir bijusi pieredze ar ājurvēdas masāžām, zināju, ko no tās sagaidīt. Tiem, kas šo masāžu bauda pirmo reizi, jārēķinās, ka tiek izmantots ļoti liels eļļas daudzums – viss ir vienā eļļā! Tā kā no rīta biju baudījusi klasisko masāžu, šī ājūrvēdas masāža ir daudz maigāka, relaksējošāka, bet dienas noslēgumam – tieši tas, kas nepieciešams.”
Vakariņu princese – kvinoja
“Par manu aizraušanos ar kvinoju mana ģimene gan reizēm pasmejas, jo šo produktu pievienoju gatavojot visdažādākos ēdienus. Viņiem tas šķiet pilnīgi lieki, bet man kvinoja tik ļoti garšo! Tāpēc priecājos, ka dienas noslēgumā “Jaunķemeros” baudīju sev tīkamus salātus ar kvinoju, bieti, ābolu, spinātiem, sieru, apelsīniem.”
Brauciens mājup
“Dažas fotogrāfijas par to, kā man šodien bija gājis, ieliku arī savā Instagram kontā un paziņa vaicāja, vai esmu labi relaksējusies. Teicu, drīzāk gan patīkami nogurusi, jo vakarā tiešām jutu, ka pietrūkst jaudas. Noteikti vēlreiz šeit ieplānošu atpūtu, piemēram, uz trīs dienām, tikai nākamreiz ņemtu līdzi vēl kādu, lai būtu arī kompānija. Protams, kad diena ir tik piesātināta, vakarā nekam citam kā miegam spēka vairs neatliek, bet absolūtai labsajūtai arī labas sarunas nav mazsvarīgas.”