Lūzums sadzijis! Pateicoties rehabilitācijai, atkal var spēlēt futbolu

22.08.2024

Viens neveiksmīgs kritiens 3 gadu vecumā, sarežģīts augšstilba kaula lūzums, ilgstoša ārstēšanās un pēc tam rehabilitācija. Taču šobrīd Maksims Vasiļjevs atkal var nodarboties ar to, kas viņam vislabāk patīk un padodas – spēlēt futbolu!

Maksimam bija tikai 3 gadi, kad bērnudārzā piedzīvoja neveiksmīgu kritienu un guva kreisās kājas augsstilba kaula lūzumu. Varbūt situācija nebūtu veidojusies tik sarežģīta, ja vien tobrīd bērnudārza auklīte savu zināšanu trūkuma dēļ par to, kā šādās situācijās rīkoties, nebūtu centusies mazo Maksimu stutēt kājās. Rezultātā – veidojās  lūzums ar kaula nobīdi jeb dislokāciju, kas vēlāk prasīja nopietnu un ilgstošu ārstēšanos. Divus mēnešus Maksims pavadīja gultas režīmā ģipsī un pakustināt spēja tikai rokas un galvu.

Pēc tam ir vieglāk staigāt, skriet…

“Kad lūzums tika sadziedēts, bija jāturpina ar rehabilitāciju, ar fizioterapiju,” stāsta Maksima mamma Anita. “Pirmā rehabilitācijas pieredze nebija tik veiksmīga, jo Maksims toreiz vēl bija mazs un pēc visa pārdzīvotā, ļoti baidījās no ārstiem, nevēlējās sadarboties ar rehabilitācijas speciālistu komandu. Vienīgais speciālists, kuru viņš akceptēja, bija fizioterapeite. Tomēr papildus fizioterapijai Maksimam bija nepieciešamas arī vannas,  masāžas. Nolēmām mainīt rehabilitācijas iestādi un tā nonācām “Jaunķemeros”. Šeit satikām masieri Ingrīdu, kura kļuva par Maksima favorīti, abi sadraudzējās un Ingrīda bija viens no tiem retajiem cilvēkiem, kas varēja Maksimu aizvest gan uz vannām, gan pie fizioterapeita uz nodarbībām.

Septembrī Maksimam būs jau 13 gadu. Nu jau viņš ir pastāvīgs rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” apmeklētājs, jo rehabilitācijas kursu šeit dienas stacionārā cenšas iziet vismaz reizi gadā. Arī šodien viņam ir rehabilitācijas pēdējā diena un Maksims atzīst, ka visvairāk šajā procesā viņam patīk masāžas un fizioterapijas nodarbības. “Līdz šim esmu sadarbojies ar vairākiem “Jaunķemeru” fizioterapeitiem – šogad ar mani strādā Alise, pagājušajā gadā mans fizioterapeits bija Valentīns. Pēc rehabilitācijas kursa vienmēr jūtu uzlabojumu, ir vieglāk staigāt, skriet.”

Mūsdienu bērniem rehabilitācija ir ļoti nepieciešama

Ārstējošais ķirurgs atzinis, ka tagad Maksimam viss ir labi – augšstilba kauls labi sadzijis, bet tā kā šobrīd puisim ir straujas augšanas periods (šogad Maksims augumā pastiepies par 11 cm!), tas ir iemesls, kādēļ ir sūdzības par sāpēm kaulos, mugurā. Maksima mamma Anita teic – ne visi vecāki zina to, ka ar ģimenes ārsta nosūtījumu ikvienam bērnam reizi gadā ir iespēja saņemt valsts līdzfinansētas 5 nodarbības pie fizioterapeita, bet ar rehabilitologa nosūtījumu – reizi gadā var iziet rehabilitācijas kursu dienas stacionārā. Ja rehabilitologs uzskata, ka bērnam būtu nepieciešams turpināt vēl ar papildu fizioterapijas nodarbībām, var saņemt nosūtījumu vēl līdz pat 10 valsts apmaksātām fizioterapijas reizēm. “Visiem vecākiem šķiet, ka mūsu bērni ir visstaltākie, skaistākie, veselīgākie un sportiskākie, bet mūsdienās fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts gandrīz katram var diagnosticēt stājas traucējumus, muguras problēmas vai citus traucējumus, kuru gadījumā fizioterapija un rehabilitācija augošam organismam nāks tikai par labu. Es noteikti ieteiktu šo iespēju bērniem izmantot,” saka Anita Vasiļjeva.

2x gadā sāls istabā un alerģija ir prom!

Periodā, kad Maksims ārstēja sarežģīto lūzumu un daudz laika pavadīja gultā, jo kaulu kopā saturēja dzelži, bet no ārpuses – ģipsis, sākās arī alerģiskas reakcijas pret putekļiem, bērzu putekšņiem. Anita teic, ka haloterapijas (sāls istabas apmeklējums) divreiz gadā Maksimam palīdzēja tikt galā ar alerģiju: “Uzsākot rehabilitāciju, pirmo reizi pamēģinājām sāls istabu. Ārste sacīja, ka fizioterapijas nodarbībām kombinācijā ar peldēm baseinā un sāls istabas apmeklējumu vajadzētu mazināt alerģijas izpausmes. Tas tiešām palīdzēja! Tagad katru gadu rehabilitācijas kursa ietvaros apmeklējam arī sāls istabu, bet otru sāls terapijas kursu Maksims saņem ziemas sezonā. Un vairs neslimo – var spēlēt futbolu! Ārsti pat saka, ka lūzums ir tik labi sadzijis, ka arī profesionālam ķirurgam būtu grūti uzminēt, ka reiz Maksimam ir bijusi tik nopietna trauma.”

Vairāk par kārtību, kādā iespējams saņemt valsts līdzfinansētus rehabilitācijas pakalpojumus bērniem, lasiet ŠEIT.

Saistītie Raksti: